Jakie są główne różnice między Sativa a Indica (porównanie odmian gatunkowych marihuany)

Dzień dobry!

🎍 Różnica pomiędzy odmianami Cannabis Sativa (konopia siewna), a Cannabis Indica (konopia indyjska) jest obecnie tylko formalna.

🧬 Wynika to z faktu wieloletniego krzyżowania (hybrydyzacji) odmian, co spowodowało wymieszanie genomów poszczególnych szczepów.

Do głównych różnic zaliczamy oczywiście działanie:

😀 Stymulujące Sativa, oraz 😴 uspokajające Indica.

🍀 Każda roślina posiada indywidualny zestaw terpenów, co będzie ostatecznie stanowić o jej unikalnym działaniu (pisaliśmy o tym szerzej w oddzielnym poście – link w komentarzu).

Jakie są główne różnice między Sativa a Indica?


Sativa – zalecana jest na dzień.

Posiada silniejsze oddziaływanie psychiczne, pobudzenie, zauważa się  zwiększenie kreatywności natomiast u osób predysponowanych możliwe wystąpienie stanów lękowych i psychotycznej stymulacji apetytu. Posiada działanie przeciwdepresyjne, preferowana w bólach głowy i chorobach neurologicznych.

Indica – zalecana na noc.

Obserwuje się silniejsze oddziaływanie fizyczne, uspokojenie, ukojenie, działanie nasenne i przeciw lękowe. Działania przeciwbólowe i przeciwspastyczne jest silniejsze niż w Sativa. Preferowana jest w chorobach gastrologicznych i dermatologicznych. 


🧑‍💻 Zapraszamy na nasz

instagram @fitokanpl

https://www.instagram.com/fitokanpl/

fanpage

https://www.facebook.com/fitokanpl

Aby zapisać się na wizytę należy wypełnić formularz rejestracyjny oraz posiadać dokumentację medyczną potwierdzającą występowanie danego schorzenia

https://fitokan.pl/umow-wizyte/
(kwalifikacja jest darmowa!)